Předvánoční putování za pověstmi Máchova kraje je letos jiné. Některé jeho části jsou jen online

29. listopad 2020 10:28

V Doksech je už přes třicet let nedílnou součástí oslav Vánoc také putování po pověstech Máchova kraje. Kvůli protiepidemickým opatřením se letos tradiční předvánoční akce musí obejít bez doprovodného programu i samotných pověstí předváděných živými herci v ulicích města.

Tamní skauti si ale přesto poradili a adventní putování zorganizovali. „Díky letošní situaci jsme nemohli uspořádat naši tradiční akci, a tak jsme vymysleli takovou alternativu, že jsme po městě rozmístili sedm stanovišť, sedm pověstí, které si může veřejnost projít,“ přiblížil vedoucí dokských skautů Jan Klacek.

Některé pověsti jsou napsané na cedulích, jinde je QR kód, přes který si zájemci můžou otevřít jednotlivá videa v mobilním telefonu.

„Jedná se o QR kód, který když návštěvníci načtou svým mobilním telefonem, tak se jim ukáže adresa na youtube a můžou si pak přehrát tu pověst. Mobilní apartát má snad každý doma. Takže rodiče, nebo děti natočili video, které nám pak poslali, a my jsme z toho sestříhali celou pověst,“ doplnil Jan Klacek.

Lidé si můžou připravenou cestu projít ještě po celou první adventní neděli, a to až do večerních hodin. Poté skauti všechna zastavení zase uklidí.

autoři: jij , reČRoL
Spustit audio

Související