Pracuje se sportovci na koncentraci, sebevědomí i zvládání stresových situací. Mentální kouč Michal Kopčan

25. září 2021

Bydlí v Trenčíně, ale moc dobře ho znají i čeští sportovci. Mentální kouč Michal Kopčan nedávno působil u fotbalistů libereckého Slovanu. Trenér Zsolt Hornyák si ho vzal s sebou do Maďarska, do týmu Puskás Akademie. Tam si s ním nejen o Liberci povídal Pavel Petr.

Profesionální sport už se neobejde bez mentálních koučů. Jednoho z nich, Michala Kopčana, který v minulosti působil v libereckém Slovanu, potkal na svých cestách po Maďarsku nás sportovní redaktor Pavel Petr.

Nejdřív jsem chtěl pomoct sám sobě, až potom se z toho stala moje profese…
Michal Kopčan, mentální kouč

Jak se Michal Kopčan z Trenčína dostal až do Liberce a jak na působení ve Slovanu vzpomíná? Pracuje jen s fotbalisty, nebo i s jinými sportovci? Kdo může mentálního kouče u sportovců dělat? Změnil se nějak pohled sportovců na psychology? Od koho se Michal Kopčan nejvíc naučil? A jak se dostal do maďarské Puskás Akademie? Poslechněte si rozhovor.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.