Místo lyží a pušek kopačky a míč. Biatlonisté Krčmář a Karlík tentokrát stříleli penalty

29. červenec 2021

Jejich doménou je biatlon. Když ale mohou, rádi ho na pár minut vymění za jiné sportovní odvětví. Třeba fotbal. Mikuláš Karlík a také Michal Krčmář si z Jablonce nad Nisou odskočili na hřiště divizních Kosmonos a tam svedli bitvu při penaltovém rozstřelu. Krčmář už se zkušenostmi z předchozích let, kdy měl možnost trénovat s pražskou Spartou.

Michal Krčmář si společně s Mikulášem Karlíkem odskočili do Kosmonos po dvoufázovém tréninku. Od prezidenta divizního klubu Petra Bernarda ještě před penaltami převzali oba kosmonoský dres. A pak už se pustili do střelby penalt proti divizním gólmanům. Michal Krčmář byl nakonec úspěšnější a získal hlavní cenu – šampaňské. Ovšem jen dětské. Přeci jen v olympijské sezóně konzumace alkoholu není na místě. A Mikuláš Karlík musel porážku s parťákem přijmout.

Kolik gólů v biatlonovém penaltovém rozstřelu padlo? Jak dopadl pokus o populární vršovický dloubák alá Antonín Panenka? A jaká vládla na hřišti nálada? Poslechněte si reportáž.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.