Pátek: Rodinné fotoalbum

Někdo má fotografie úhledně srovnané ve fotoalbu a opatřené popisky a komentáři, Někdo je jen střádá v krabičce, někdo je má uložené v počítači a na discích, někdo si ty obzvlášť povedené nebo obzvlášť milé vystaví. Ale každý si čas od času k těm fotografiím sedne, prohlíží, někomu je ukazuje a vzpomíná. Vybavuje si okamžiky, při kterých byly fotografie pořízené, vzpomíná na lidi, kteří jsou na snímcích zachyceni - zkrátka ožívá minulost.

Jak uchováváte fotografie? Máte speciální fotoalba? Máte nějakou fotografii pověšenou na zdi nebo vystavenou ve vitríně? Jak často se ke starším fotografiím vracíte? Na co při pohledu na fotografie vzpomínáte? A jakou fotku máte nejraději?


autor: Jindra Moravcová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová