Nového dopravce pro MHD Jablonec zatím nemá, bude hledat dál
Stávající smlouva společnosti BusLine končí 31. ledna příštího roku. Vedení města bude oslovovat další zájemce.
Zastupitelé Jablonce nad Nisou ve čtvrtek 8. října neschválili návrh na provozování dopravy společností BusLine; ta byla jedinou společností, která reagovala na poslední pobídku města na nového dopravce.
Čtěte také
Město původně hledalo dopravce na deset let a zakázku přidělilo pražské firmě About Me. Tendr ale u antimonopolního úřadu napadla právě společnost BusLine MHD Jablonecko. Úřad poté o stížnosti dlouho nerozhodl, což radnice kritizovala, a aby měla jistotu, že budou v Jablonci autobusy jezdit i příští rok, magistrát v srpnu původní soutěž zrušil. Nového dopravce pro městskou a příměstskou hromadnou dopravu bude radnice v Jablonci nad Nisou hledat dál.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Přepálený olej nebo odpad ze zemědělství. Aerolinky kvůli krizi shání alternativní paliva
-
ŽIVĚ: Angličané se na mistrovství světa střetnou s Chorvatskem. Radiožurnál Sport odvysílá přímý přenos
-
3:0 pro Írán, hodnotí Trumpovu dohodu s Íránem analytik Kraus. ‚Návrat do stavu před válkou,‘ dodává
-
‚Jako sledovat Picassa při práci.‘ Messi při rekordním startu na mistrovství světa nasázel hattrick
