Nové přírůstky Zoo Liberec: Zahrada odchovala čtyři mláďata orla nejmenšího

Liberecká zoo se od roku 2017 úspěšně stará o orla nejmenšího. Poprvé se ale podařilo odchovat hned čtyři mláďata tohoto dravce.

Čtěte také

Zoo Liberec si může připsat další úspěch. Vůbec poprvé má čtyři mláďata orla nejmenšího, kterého chová jen devět institucí v Evropě.

Chovu nejmenšího druhu orla se liberecká zoo věnuje přes 15 let. Před šesti lety se jí jako první ze zahrad na světě podařil úspěšný odchov. Mláďata má od té doby každoročně. V roce 2023 se ale poprvé vylíhla všechna, z původní i náhradní snůšky.

Jak prozradil zoolog Jan Hanel, k opakované snůšce chovatelé dravce přimějí tím, že jim první dvojici vajec odeberou.

V zoo natáčel redaktor Tomáš Mařas, poslechněte si reportáž.

autor: Tomáš Mařas
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.