Nejpohádkovější místa Libereckého kraje

Peklo s princeznou i Rumpl Cimpr Campr: Frýdlant

Na čedičové skále se nacházející rozhlehlý a pestrý komplex hradu a zámku Frýdlant bude další zastávkou našeho vánočně laděného seriálu o místech, kde se natáčely pohádky.

Byl jednou jeden král, Rumpl Cimpr Campr a Peklo s princeznou, to jsou jen některé pohádky, které spojuje Státní hrad a zámek Frýdlant, kam se vypravíme v dnešním díle pohádkových Vánoc s redaktorem Jaroslavem Hořením a kastelánkou Janou Pavlíkovou.

Ukázkou z pohádky Peklo s princeznou končí další díl našeho putování po místech spojených s pohádkovými příběhy. Zítra se podíváme na Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova.

Hrad a zámek Frýdlant
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.