Na Liberecku ulovili další prase nakažené africkým morem, veterináři rozšíří ochranné pásmo
23. duben 2024 14:49
Státní veterinární správa v Libereckém kraji rozšíří ochranné pásmo kvůli nákaze africkým morem prasat. Důvodem je odstřel nakaženého divočáka u Oldřichova na Hranicích.
Myslivci zvíře ulovili v polovině dubna 2024. „Jelikož se místo nachází mimo uzavřené pásmo II, dojde k úpravě pásem. Pásmo II se rozšíří a současně se upraví to nárazníkové pásmo,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer.
Od roku 2022 veterináři v Libereckém kraji potvrdili nákazu africkým morem u 62 uhynulých nebo ulovených zvířat, většinou ve Frýdlantském výběžku.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Modrý kodex? ODS je rozpolcená. Kupka se musí rozhodnout, na jaké je straně, myslí si Dolejší
-
Amerikanista: Trump je egomaniak. Kdyby mohl, tak nechá svůj portrét vysekat do Mount Rushmore
-
V Chorvatsku se srazily dvě lodě. Nehodu nepřežili tři Češi, jeden člověk se pohřešuje
-
‚Nespravedlnost!‘ křičel odsouzený Ujgur. Po rozsudku smrti ostře napadl thajský soudní systém