To by měl být sen každého kluka, co začíná s hokejem. Útočník Jakub Rychlovský míří z Liberce do NHL

21. červen 2024 14:54

V neděli 23. června 2024 odlétá hokejový útočník libereckých Bílých Tygrů Jakub Rychlovský do Detroitu, kde bude bojovat o to, aby si zahrál v NHL. Muže, který ovládl kanadské bodování základní části uplynulého ročníku extraligy, zpovídal redaktor Pavel Petr.

Čtěte také

Ve 22 letech se hokejový útočník Jakub Rychlovský stal nejproduktivnějším hráčem základní části extraligy v týmu Bílých Tygrů Liberec. Před mistrovstvím světa 2024 si zahrál v národním týmu a teď se vydá do Detroitu, se kterým podepsal smlouvu v NHL.

V rozhovoru s Pavlem Petrem se ale na úvod ještě vrátil před šampionát, kdy se musel vyrovnat s tím, že se nevešel do konečné nominace.

„Zklamání tam určitě bylo. Myslím si, že jsem odehrál výborné zápasy, ale trenéři mi to řekli na rovinu, že vsadí prostě na hráče, kteří mají větší zkušenosti. Plně jsem to respektoval. Mrzelo mě to, ale myslím, že trenéři udělali nejlepší rozhodnutí, jaké mohli, protože kluci vyhráli pro český národ zlato a to je obrovský úspěch,“ říká.

Pak ale přišla smlouva s Detroitem. „To by měl být sen každého kluka, který začíná s hokejem, aby podepsal smlouvu v NHL a NHL si zahrál. Podařil se mi ten menší krůček, že jsem tu smlouvu podepsal. Teď přede mnou bude ten ‚velkej step‘, probojovat se do NHL a zahrát si tam, v té nejlepší lize na světě,“ myslí si Jakub Rychlovský.

Jak probíhalo domlouvání angažmá s Detroitem? Co má Jakub v nejbližších dnech před sebou? A co pro hokej obětoval? Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související