Lyžař Adam Matouš má za sebou dvě sezóny mezi dálkovými běžci. Prozradil, co je před ním

13. květen 2022

Ve čtyřiadvaceti letech je jilemnický lyžař Adam Matouš v polovině cesty. Kam má v případě dálkových běhů namířeno, prozradil redaktorovi Petrovi Pavlovi.

Čtěte také

Původně se věnoval klasickému běžeckému lyžování, teď už má ale čtyřiadvacetiletý Adam Matouš za sebou dvě sezóny mezi vyznavači dálkových běhů. Jilemnický reprezentant se zatím při nich soustředí na dílčí cíle; sprinty a umístění v nich

Během závodů dálkových běžců zatím Adam Matouš startuje ze zadních pozic, v jeho případě to znamená šestou nebo sedmou řadu. Nikdo z eD systém Silvini Teamu ho k nějakému konkrétnímu umístění v závodě netlačí. Dostává hodně prostoru. Potřebuje čas, aby se mezi dálkovými běžci opravdu zabydlel.

Jak dlouho mu adaptace bude trvat? Jaký nejdelší závod zatím běžel? A co ho na dálkových bězích přitahuje? Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová