Linka bezpečí: Narůstají problémy s kyberšikanou
Ročně přijmou operátoři Linky bezpečí zhruba sedm tisíc hovorů z Libereckého kraje. Linka pomáhá dětem a mladistvým v Česku už 25 let. Co děti trápí a s čím se svěřují?
Operátoři Linky bezpečí denně přijmou až 500 telefonátů. O pomoc a radu žádají děti a mladí lidé do 26 let ze všech částí republiky včetně Libereckého kraje. Podle odborníků, kteří s nimi mluví, v poslední době narůstají počty telefonátů v souvislosti s kyberšikanou. Často ale volají i děti, které mají psychické potíže, řeší rodinné problémy, ale roste také počet telefonátů s tématem sebepoškozování.
Dvě třetiny dětí se nedovolají
Telefonní ústředna ale zaznamená každý den dalších zhruba 1 000 hovorů, které bezplatná linka z kapacitních důvodů vyřídit nemůže. Stát letos podle ředitelky Linky bezpečí Soni Petráškové hradil zhruba 60 procent z třiceti milionů na provoz, zbytek peněz musí organizace získat od nadací a soukromých dárců.
Telefonní číslo na anonymní bezplatnou Linku bezpečí je 116 111
Související
-
Zakládání falešných profilů, sdílení intimních snímků. Sexting jako trestný čin
S urážením, ponižováním nebo sexuálními návrhy na internetu se v současné době setkává čím dál víc lidí. Většinu z nich tvoří mladí. Co všechno je za hranou zákona?
-
Sebevraždu rozmlouvají lidem nejen policisté, ale i...
Na operační důstojníky Zdravotní záchranné služby Libereckého kraje se stále častěji obracejí lidé, kteří chtějí ukončit svůj život. Jen za minulý rok přijali na 16...
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Pardubický advokát Jelínek před soudem odmítl, že by si objednal vraždu. Snažil se vyvrátit motiv
-
Za zdí kremelské propagandy. Obyčejní Rusové v časech války
-
Autobus na Bruntálsku sjel ze zasněžené silnice do příkopu. Zraněných je 11 lidí, mezi nimi i děti
-
ŽIVĚ: Hokejisté Třince si zopakují finálový souboj z minulé sezony, na svém ledě přivítají Pardubice