Liberec a okolí z nebe: O připravované knize fotografií našeho kraje z výšky

Knihy jsme zvyklí obvykle číst, takhle knižní novinka je ale postavená na fotografiích, a to z ptačí perspektivy. Hosty Dopoledne pod Ještědem byly Blanka Imramovská, obchodní ředitelka, Martina Ondrášková, regionální projektová manažerka, z CBS Nakladatelství.

V čem je projekt publikací „z nebe“ jedinečný? Co už mají v nakladatelství za sebou a co připravují? Kdo je hybatelem celého projektu? Je pilot letadla zároveň fotografem? S jakými překážkami se letečtí fotografové při své práci mohou také setkat? Jak si autoři vybírají fotky, které nakonec přijdou do publikací, a z kolika snímků vybírají? A co v knize leteckých snímků třeba nikdy nebude? Poslechněte si rozhovor.

Autorem připravované publikace Liberec a okolí z nebe je Milan Paprčka, pilot a dobrodruh. Začal podnikat už v 18 letech, založil vydavatelství CBS. Je největším vydavatelem ručně malovaných map v Evropě a druhým největším ve světě. Edice leteckých knih, zobrazujících Čechy a Slovensko, je výsledkem jeho velké vášně k létání.

autoři: David Hamr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová