Letní verze expedice Apalucha. Dvanáct otců vyrazilo s dětmi do Pecky na Jičínsku

29. červenec 2019

Maminky poslali na bazénovou párty, dětem zabalili pár věcí, vzali stany a vyrazili s nimi na spanilou třídenní tatínkovskou jízdu do Pecky na Jičínsku. Dvanáct otců a dvaadvacet dětí ze Stěžer u Hradce Králové potkala reportérka Ivana Bernáthová při prohlídce hradu Pecka.

Když vyrazí tatínkové s dětmi hromadně na dovolenou, tak to nemůže dopadnout jinak, než jak to známe z filmu S tebou mě baví svět. Podobně jako v něm se i tato o poznání početnější parta ze Stěžer vydala na cestu vlakem. Podle vlastních slov byli všichni tatínci šťastní, že je i spolu s jejich dvaadvaceti ratolestmi průvodčí do vagónu naskládal.

„Na nádraží všechny děti vyfasovali píšťalku,“ říká jeden z otců. Díky tomu měl potom dle jeho slov strojvedoucí na každé stanici velký problém, protože nevěděl, kdy má skutečně odjet. „Ono se pískalo pořád a nebylo nic slyšet,“ vysvětluje jedna z malých účastnic zájezdu.

Důležitá je správná organizace

Všech dvaadvacet dětí je podle organizátorů poučeno, aby v případě potřeby poslechlo kteréhokoli z nich. „Na začátku jsme je instruovali, že každý bude poslouchat každého, takže co řekne jeden tatínek, tak na slovo poslechnou,“ vysvětluje jeden z dospělých členů prázdninové expedice.

„No, včera mně moc nedali, ale dneska mi dali buchtu,“ odpovídá jedna z nejmladších účastnic na otázku ohledně stravování. „Tu pekla babička,“ vysvětluje další. Podle tatínků však nejsou děti nikdy o hladu a dodržena je také základní hygiena. „Dneska se budeme koupat v bazénu a ráno jsme si i zuby vyčistili,“ dodává jeden z pořadatelů výletu s úsměvem.

autoři: Ivana Bernáthová ,
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.