Letní verze expedice Apalucha. Dvanáct otců vyrazilo s dětmi do Pecky na Jičínsku

29. červenec 2019

Maminky poslali na bazénovou párty, dětem zabalili pár věcí, vzali stany a vyrazili s nimi na spanilou třídenní tatínkovskou jízdu do Pecky na Jičínsku. Dvanáct otců a dvaadvacet dětí ze Stěžer u Hradce Králové potkala reportérka Ivana Bernáthová při prohlídce hradu Pecka.

Když vyrazí tatínkové s dětmi hromadně na dovolenou, tak to nemůže dopadnout jinak, než jak to známe z filmu S tebou mě baví svět. Podobně jako v něm se i tato o poznání početnější parta ze Stěžer vydala na cestu vlakem. Podle vlastních slov byli všichni tatínci šťastní, že je i spolu s jejich dvaadvaceti ratolestmi průvodčí do vagónu naskládal.

„Na nádraží všechny děti vyfasovali píšťalku,“ říká jeden z otců. Díky tomu měl potom dle jeho slov strojvedoucí na každé stanici velký problém, protože nevěděl, kdy má skutečně odjet. „Ono se pískalo pořád a nebylo nic slyšet,“ vysvětluje jedna z malých účastnic zájezdu.

Důležitá je správná organizace

Všech dvaadvacet dětí je podle organizátorů poučeno, aby v případě potřeby poslechlo kteréhokoli z nich. „Na začátku jsme je instruovali, že každý bude poslouchat každého, takže co řekne jeden tatínek, tak na slovo poslechnou,“ vysvětluje jeden z dospělých členů prázdninové expedice.

„No, včera mně moc nedali, ale dneska mi dali buchtu,“ odpovídá jedna z nejmladších účastnic na otázku ohledně stravování. „Tu pekla babička,“ vysvětluje další. Podle tatínků však nejsou děti nikdy o hladu a dodržena je také základní hygiena. „Dneska se budeme koupat v bazénu a ráno jsme si i zuby vyčistili,“ dodává jeden z pořadatelů výletu s úsměvem.

autoři: Ivana Bernáthová ,
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?