Krteček přilákal do Jizerek přes 140 posádek historických vozidel a motocyklů

20. červenec 2020

Třetí červencová sobota už tradičně láka do Albrechtic v Jizerských horách příznivce a obdivovatele veteránů a starých časů. 7. ročník zábavného dne Veteránem za Krtečkem do Jizerských hor měl více než 160 přihlášených posádek.

Na start z areálu Muzea výroby dřevěných hraček Detoa Albrechtice dorazilo i přes nejistou předpověď počasí rekordních 141 automobilů a motocyklů. Přátelé historických strojů Železný Brod, jedni z pořadatelů akce, letošní trasu naplánovali přes Josefův Důl do Technického muzea Liberec, kde je vždy na co koukat.

Po návratu z jízdy podle šipkového itineráře na albrechtické hřiště čekal na děti a dospěláky zvídavý pořadatel a plnění osmi zábavných úkolů; od skákání panáka, přes Krtečkovo autíčko po přemisťování lentilek brčkem. Poháry si odnesli sice jen nejlepší tři v jednotlivých kategoriích, ale s prázdnou neodešel nikdo.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.