Kameraman, moderátor i zvukař. Tím vším mohli být účastníci tábora Dětské televize v Liberci
Natočit rozhovor, sestříhat videozáznam nebo moderovat zpravodajství. To všechno si mohly vyzkoušet děti na televizním táboře v Liberci. Sledovala je při tom naše reportérka.
Příměstský tábor pořádala liberecká Dětská televize ve svém sídle v Kašparově ulici. Jeho účastníci během něho natáčeli třeba fiktivní televizní reportáže nebo videoklipy. Vyzkoušeli si tak nejrůznější profese, které jsou pro vznik audiovizuálních děl potřebné. Během tábora tak byli například redaktory, moderátory, kameramany, nebo střihači.
Podle vedoucího Václava Chábery se děti na televizním táboře naučí mnoho nového. „Začínáme tím, že vysvětlujeme, jak pracovat ve štábu. Fyzicky ovládají kameru, pracují jako zvukaři a pak si ten výstup samozřejmě sestříhají.“ Výsledná díla na konci tábora představili rodičům a kamarádům.
Cílem příměstského tábora Dětské televize je i najít nové členy pravidelného kroužku. Zájemci se můžou přihlásit 9. září, od 17. hodin v Knihkupectví a antikvariátu Fryč v Liberci.
Související
-
Co je zdravé, může být i megachutné! Tak se děti na táboře učí vařit a péct
Naše redaktorka Ivana Bernáthová se vydala na příměstský tábor v Liberci, na kterém výživová poradkyně Eva Kundrátová učí děti zdravě vařit a jíst.
-
Na Českolipsku chystají tábor pro děti s poruchami autistického spektra
V Česku se po rozvolnění opatření proti šíření nového koronaviru budou moct opět konat letní dětské tábory. Na Českolipsku letos chystají také tábor pro děti s autismem.
-
Děti v Liberci sestrojily robota Matyldu. Speciální příměstský tábor pro ně připravila iQlandia
Na letním táboře se dá dělat mnohé, třeba i programovat roboty. Netradičního bobříka v podobě sestrojení vlastního robota plnily děti v libereckém Science centru IQlandie.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.