K přihlášení do soutěže mě inspiroval hejtman, popisuje paní Irena. Po JamParádě uspěla i v Anglii

6. říjen 2021

Úspěch na Kunratické JamParádě inspiroval paní Irenu Kašeovou k zaslání skleničky její mirabelkové marmelády na ještě větší soutěž v Anglii. V konkurenci 3 000 vzorků ze 30 zemí získala stříbrné ocenění. Do Lemberku se za ní vydal redaktor Jaroslav Hoření.

Ocenění paní Kašeové

V historickém domě v sousedství zámku Lemberk to čas od času voní ovocem, ze kterého vaří džemy a marmelády paní Irena Kašeová. Tomuto koníčku se věnuje asi tři desítky let. V roce 2020 se přihlásila do Kunratické JamParády a uspěla nejen tam, ale i v obdobné soutěži v Anglii.

Jak se paní Kašeová o JamParádě vůbec dozvěděla? Co ji přimělo k tomu, aby se přihlásila i na světovou soutěž? Jaké kouzlo paní Irena používá k výrobě svých marmelád? Poslechněte si v reportáži Jaroslava Hořeního.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.