Jižním expresem v bistro voze

Redaktor Pavel Petr se tentokrát vlakem vydal za hranice Libereckého kraje. Z Liberce, České Lípy, Turnova, Harrachova nebo třeba Lomnice nad Popelkou se i vy můžete po kolejích vydat delší cestu. A možná se vám budou hodit postřehy z cesty Jižním expresem a posezení v bistro nebo jídelním voze.

Redaktor Pavel Petr a fotograf Miroslav Polach, jinak také milovník Libereckého kraje, železnice a i žitavské úzkokolejky, se pohodlně usadili a obsluha bistro vozu jim přinesla jídelní a nápojový lístek. Vyrazili brzy, už před půl sedmou ráno z pražského hlavního nádraží. Pak už si stačilo jen objednat.

Cestou je doprovodili a na všechny jejich otázky odpovídali pánové Tomáš Hájek, interní lektor jídelních a lůžkových vozů, Zdeněk Hásek z obsluhy bistro vozu a kuchař Jaroslav Lalák. Poslechněte si záznam pořadu.

autor: Pavel Petr
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová