Liberecké pekařství vozí cukroví zdravotníkům, do nemocnic ho jako poděkování posílají zákazníci

22. prosinec 2020

Krabičky plné cukroví dostávají jako poděkování za svou práci zdravotníci na Liberecku. Vyrábí a rozváží je malé pekařství a cukrářství v centru města. Svým zákazníkům nabídlo možnost obdarovat zdravotnický personál.

Nepečené medovníkové kuličky, dorty a sladké větrníky - takovými dobrotami si můžou během adventního času osladit život při své náročné práci zdravotníci v liberecké a jablonecké nemocnici, na krajské záchranné stanici nebo hygieně. Akci na jejich podporu připravili liberečtí cukráři a jejich zákazníci. Přímo při výrobě sladkých dárků pro lékaře a sestry byla i naše redaktorka. Poslechněte si reportáž.

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...