Jak pracují hasiči? Jak poskytnout první pomoc? I to se dozví děti na táborech Červeného kříže

19. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na táborech pořádaných Červeným křížem děti poznávají práci různých záchranných složek

Jablonecký Červený kříž připravuje už devátým rokem vlastní příměstský tábor, vystřídaly se na něm stovky dětí. Během pěti dní se zábavnou formou seznámí s prací policie, psovodů, ale i se zdravotnickým minimem nebo dobrovolnictvím. Naše reportérka malé táborníky zastihla na návštěvě u hasičů v Janově nad Nisou.

Před tamní hasičskou zbrojnicí si asi třicet dětí mezi pěti až dvanácti lety zvědavě prohlíželo červenou hasičskou cisternu. Hasiči jim také vysvětlovali, jak a co se používá při hašení požáru. Prakticky si práci s hadicí a další požárnickou technikou táborníci vyzkoušeli na nedaleké louce. Tam jim hasiči předvedli ukázku zásahu, a protože má být prezentace pro děti hlavně zábavná, čekaly děti také hrátky s vodou.

Hasiči předvedli dětem i duhu - momentka z příměstského tábora ČCK Jablonec nad Nisou

„Máme za sebou už kola a nějakou bezpečnost, ale už u nás byli i policisté a vojáci,“ představila hlavní programové body vedoucí tábora Kateřina Havlová, jinak ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže Jablonec nad Nisou, který příměstské tábory se zdravotnickou tematikou pořádá.

Cisternu janovských hasičů si děti z tábora pořádaného jabloneckým Červeným křížem mohly prohlédnout pěkně zblízka

A co si podle ní děti z tábora hlavně odnesou? „Kromě hromady zážitků také doufám, že jim zůstane v hlavě aspoň kousek první pomoci. Tu děláme v každé volné chvilce. I kdyby dokázaly jenom zavolat na záchrannou složku a říct, že se něco stalo, tak je to skvělé. Ale myslím si, že toho zvládnou podstatně víc,“ dokončila Kateřina Havlová.

Spustit audio

Související