Doktoři 21. století, aneb Doktor Štrosmajer by se divil

Doktoři: Českolipská ortopedie

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nemocnice Česká Lípa
0:00
/
0:00

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa slouží 120 tisícům obyvatel Českolipska. A nově taky pacientům z Varnsdorfu a Rumburku. Spolu s doktory a sestřičkami se teď mohou těšit z moderního oddělení chirurgie a operačních sálů. Věhlas si v posledních letech získalo tamní ortopedické oddělení, kam kvůli výměně kloubů míří lidé z celého Česka. V příjemném prostředí nemocnice vyzdobené skleněnými uměleckými plastikami nám více řekl lékařský ředitel nemocnice Lubor Picmaus.

A, jak lékařský ředitel českolipské nemocnice Lubor Picmaus ještě dodal, velké riziku pro vznik infarktu a mozkových příhod představuje spánková apnoe. Proto je velmi důležitá včasná diagnostika ve spánkové laboratoři a následná léčba.

Spustit audio

Související

  • Saské zoologické zahrady

    Libereckému kraji nejbližší spolková země Svobodný stát Sasko je stále více destinací nejen nákupní, ale také výletní. Nabízí i poměrně rozvinutou síť zoologických zahrad.

  • Jeskyně a jeskyňáři z kraje pod Ještědem

    I v Libereckém kraji jsou desítky zajímavých jeskyní. A taky jeskyňářů. Dostávají se do míst, kam nikdy nikdo nevstoupil.  Svůj svět poodkryli redaktorce Ivaně Bernáthové.

  • 10 let od ničivých povodní v Libereckém kraji

    Přes 80 obcí a bezmála 1 900 domácností v Libereckém kraji zasáhly v srpnu 2010 ničivé záplavy, které během několika hodin a dnů změnila životy tisícům lidí. 

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.