Doktoři 21. století, aneb Doktor Štrosmajer by se divil

Doktoři: Pavilon intenzivní medicíny Jablonec nad Nisou

Moderní, život zachraňující přístroje, příjemné prostředí pro lékaře a pacienty. To všechno nabízí nový Pavilon intenzivní medicíny v Jablonci nad Nisou. Funguje pár měsíců.

Prosklené moderní boxy, kde má pacient po operaci veškerý komfort a soukromí. Pohodlná polohovací lůžka ovládaná chytrým panelem. Spousta špičkových přístrojů a monitorů sledujících životní funkce. A centrální pult, ze kterého mohou lékaři a zdravotní sestry sledovat stav až dvanácti pacientů. Tak vypadá nová jednotka intenzívní péče a ARO v jablonecké nemocnici. Moderní pětipatrový Pavilon intenzivní medicíny, který slouží pár měsíců, mohou Jablonci jiná města doslova závidět. Naši redaktorku jím provedla primářka JIPu Dita Šimečková

Spustit audio

Související

  • Saské zoologické zahrady

    Libereckému kraji nejbližší spolková země Svobodný stát Sasko je stále více destinací nejen nákupní, ale také výletní. Nabízí i poměrně rozvinutou síť zoologických zahrad.

  • Jeskyně a jeskyňáři z kraje pod Ještědem

    I v Libereckém kraji jsou desítky zajímavých jeskyní. A taky jeskyňářů. Dostávají se do míst, kam nikdy nikdo nevstoupil.  Svůj svět poodkryli redaktorce Ivaně Bernáthové.

  • 10 let od ničivých povodní v Libereckém kraji

    Přes 80 obcí a bezmála 1 900 domácností v Libereckém kraji zasáhly v srpnu 2010 ničivé záplavy, které během několika hodin a dnů změnila životy tisícům lidí. 

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová