Doktoři 21. století, aneb Doktor Štrosmajer by se divil

Doktoři: Pavilon intenzivní medicíny Jablonec nad Nisou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pavilon intenzivní medicíny Jablonec nad Nisou

Moderní, život zachraňující přístroje, příjemné prostředí pro lékaře a pacienty. To všechno nabízí nový Pavilon intenzivní medicíny v Jablonci nad Nisou. Funguje pár měsíců.

Prosklené moderní boxy, kde má pacient po operaci veškerý komfort a soukromí. Pohodlná polohovací lůžka ovládaná chytrým panelem. Spousta špičkových přístrojů a monitorů sledujících životní funkce. A centrální pult, ze kterého mohou lékaři a zdravotní sestry sledovat stav až dvanácti pacientů. Tak vypadá nová jednotka intenzívní péče a ARO v jablonecké nemocnici. Moderní pětipatrový Pavilon intenzivní medicíny, který slouží pár měsíců, mohou Jablonci jiná města doslova závidět. Naši redaktorku jím provedla primářka JIPu Dita Šimečková

Spustit audio

Související

  • Saské zoologické zahrady

    Libereckému kraji nejbližší spolková země Svobodný stát Sasko je stále více destinací nejen nákupní, ale také výletní. Nabízí i poměrně rozvinutou síť zoologických zahrad.

  • Jeskyně a jeskyňáři z kraje pod Ještědem

    I v Libereckém kraji jsou desítky zajímavých jeskyní. A taky jeskyňářů. Dostávají se do míst, kam nikdy nikdo nevstoupil.  Svůj svět poodkryli redaktorce Ivaně Bernáthové.

  • 10 let od ničivých povodní v Libereckém kraji

    Přes 80 obcí a bezmála 1 900 domácností v Libereckém kraji zasáhly v srpnu 2010 ničivé záplavy, které během několika hodin a dnů změnila životy tisícům lidí. 

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.