Dobrovolníci sbírali odpadky v České Lípě a po celém Česku

7. duben 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dobrovolníci z Farní charity v České Lípě se zapojili do akce Ukliďme Česko
0:00
/
0:00

Poházené odpadky v parcích, ulicích i ve volné přírodě sbírali v sobotu dobrovolníci na mnoha místech po celé republice. Zapojili se do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Přidali se k nim i dobrovolníci z Farní charity v České Lípě. 

Tématem letošního ročníku byly nelegálně odložené pneumatiky. Těch v českolipském městském parku, kam s dobrovolníky vyrazil náš reportér, mnoho nebylo. Našly se tam ale jiné věci, jako třeba cigaretové nedopalky, plechovky, papíry, balíky letáků, střepy, láhve.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická akce, která se koná na území celé republiky. Za celý loňský rok se do 3 295 úklidů zapojilo téměř 135 tisíc dobrovolníků. Díky nim zmizelo z přírody 2 113 tun odpadu. Nejaktivnější byly Středočeský a Jihomoravský kraj.

První ročník akce s názvem Ukliďme Česko uspořádal na jaře 2014 spolek Ekosmák. O dva roky později se projekt spojil s obdobnou kampaní Ukliďme Svět, kterou od roku 1992 pořádá Český svaz ochránců přírody.

zdroje: Jiří Jelínek , ČTK
Spustit audio

Související