Dentální hygienistka radí: Namalujte si s dětmi bakterii a „bojujte“ proti ní společně

Od kdy by si děti měly začít zvykat na péči o zuby? Jaké pomůcky jsou vhodné pro děti různého věku? Jak dětem nejlépe vysvětlit, proč je čištění zubů důležité? Hostem Dopoledne pod Ještědem byla dentální hygienistka Veronika Pavlíková.

Zubní pasta a kartáček jsou nezbytnou součástí naší péče o zuby, ale jak nám připomíná dentální hygienistka Veronika Pavlíková, zapomínat bychom neměli ani na mezizubní kartáčky nebo dentální nitě. Dozvíme se, na co je vhodný tvrdý, nebo měkký zubní kartáček, jaký tvar je ideální, podle čeho máme vybírat mezizubní kartáčky, jak je používat, a k čemu slouží dentální voda.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.