ČRo Liberec jako Ježíškovo vnouče. Seniorkám z Jindřichovic nadělil vánoční Sychrov

20. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy ČRo Liberec jako Ježíškovo vnouče. Seniorkám z Jindřichovic nadělil vánoční Sychrov

Na patnáct tisíc přání seniorů už se letos podařilo splnit díky projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. A Ježíškovým vnoučetem se stala i naše liberecká redakce. Pro tři seniorky z Jindřichovic pod Smrkem jsme připravili výlet na zámek Sychrov.

Do jindřichovického Domova důchodců zajel s mikrobusem ČRo Liberec redaktor Jaroslav Hoření. Za předvánoční zámeckou atmosférou s ním odtamtud vyrazila dvaasedmdesátiletá paní Jiřina Školáková, které to po mrtvici už moc nechodí. Podobně špatně s chůzí na tom byly i další dvě výletnice – pětaosmdesátiletá Brigita Knajflová a šestadevadesátiletá Jiřina Říjenka Nejedlová. Doprovázely je proto i dvě ošetřovatelky.

Před sychrovským zámkem se k nim přidala tako moderátoka Iveta Kalátová. Vánočně vyzdobenými interiéry zámku celou výpravu provedl vedoucí návštěvnického provozu Jaromír Náměstek. Poděkování si zaslouží také zdatní zahradníci, kteří pomohli dámy na invalidních vozících vynést do prvního patra zámeckých expozic. Prohlídku zakončila celá výprava společným pozesením v kavárně.

autoři: Jaroslav Hoření , Monika Hoření , mib
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová