Všechny ty babičky a dědečkové jsou prostě naši, říkají Ježíškova vnoučata

19. prosinec 2019

Do novoborského Senior centra jezdí Ježíškova vnoučata nadělovat už 3 roky, ale „své“ babičky a dědečky navštěvují i jindy. Jak říká jedna z pečovatelek, projekt Českého rozhlasu u nich spustil lavinu.

Ozdobený vánoční stromek, rádio nebo třeba americký toustový chleba a dárkový koš s dobrotami. To a mnohé další si přáli k Vánocům senioři v Novém Boru. Jejich přání jim splnilo českolipské Rodinné centrum Slůně. Rodiče, kteří se v něm sdružují, jsou totiž všichni dohromady Ježíškova vnoučata. Letos se mezi sebou složili a obdarovali víc než šedesát seniorů ve dvou domovech. Do novoborského Senior centra přišlo balíčky předat 16 maminek a tatínků a vzali s sebou svoje děti. Dárky od ježíškových vnoučat dostali i pečovatelé a byla tam také naše redaktorka, poslechněte si reportáž, podívejte se na fotografie v galerii:

Další dávku dárku pak zástupci Rodinného centra Slůně dovezli do Alzheimercentra v České Lípě.

Na webových stránkách Ježíškových vnoučat je už splněno nebo se právě plní téměř 1700 vánočních přání seniorů, volných jich je už asi jen 60.

autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.