Co by nemělo chybět v cestovní lékárničce
Když vyjíždíme na dovolenou nebo na výlet, vždycky bychom s sebou měli mít své léky. Existuje ale do cestovní lékárničky nějaký univerzální lék, který nám dokáže pomoct snad od všeho? Na to se zeptala Renáta Filipi lékárníka Karla Struhy.
„Dá se to těžko říct, ale asi pro všechny je takový univerzální lék na všechno klasický paralen, nebo nějaký jiný přípravek s obsahem paracetamolu, protože ten použijeme na bolest, na horečku. Dá se použít u malých dětí, u dospěláků i u většiny seniorů, pokud tedy třeba nemají problém s játry,“ dal svůj tip lékárník Karel Struha.
Kromě univerzálního paralenu by do cestovní lékárničky přibalil nějaké pastilky na bolest v krku a nějaký přípravek na trávicí potíže.
Na co dalšího bychom neměli při přípravě léků na cesty zapomenout? Poslechněte si rozhovor.
Související
-
S bylinkářkou: Co pomáhá na posílení imunity a co při odvykání kouření
S bylinkářkou Danou Stříbrnou jsme nahlédli do herbáře a připomněli, jak bylinky správně užívat. A nechyběly ani zajímavosti o nakládaném kysaném zelí.
-
I říct si o pomoc, může být začátkem něčeho pěkného, motivuje terapeutka
Hostem Dopoledne pod Ještědem byla Adéla Pulík Lichková, terapeutka adiktologického poradenství Advaita.
-
Canis a felino terapie, aneb Když zvířata pomáhají
Petra Konečná už řadu let chová mainské mývalí kočky a leonbergery. A právě s těmito „něžnými obry", jak jim sama s oblibou říká, navštěvuje pacienty v nemocnicích.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.