Český rozhlas Liberec zakládá novou tradici: Pojďte s námi na Královku!

Společně s hotelem Královka a Klubem českých turistů - liberecká oblast vás zveme na zahajovací 1. ročník turistického pochodu na Královku. Chceme vytvořit každoroční tradici, přidáte se?

Historicky první rozhlasový výšlap na Královku se koná v neděli 12. září 2021. Máme pro vás nachystanou trasu v délce zhruba 7 kilometrů.

Vyrážíme v 9 hodin z konečné zastávky tramvaje v Lidových sadech, cíl je u rozhledny Královka.

Registrovat se na pochod můžete na e-mailové adrese petra.heiplikova@rozhlas.cz, do předmětu e-mailu uveďte: Rozhlasový výšlap na Královku. Zapsat se ale můžete i před startem pochodu, na místě, začátek této registrace je v neděli 12. září v 7:30.

V cíli pochodu čeká na prvních 100 registrovaných účastníků oběd zdarma, všichni účastníci pochodu dostanou volnou vstupenku na rozhlednu, drobný dárek a pamětní list.

A připravili jsme i doprovodný program; uvidíte, jak se „dělají“ turistické značky a od 12:30 vám budou hrát Dixieland Old Stars. 

Těšíme se na vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.