Anifilm v Liberci počtvrté. Jaké filmy se představí a jací hosté přijedou

Město Liberec bude na začátku května 2023 už počtvrté hostit festival Anifilm, největší přehlídku animovaných filmů v zemi. Představí desítky tvůrců, japonskou animaci i novou znělku.

Režisér John Stevenson nominovaný na Oscara za film Kung Fu Panda nebo Kim Keukeleire, animátorka, která má lví podíl na úspěchu filmů jako Slepičí úlet nebo Fantastický pan Lišák. To jsou jen dvě jména ze seznamu letošních hostů Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm, který bude od 2. do 7. května 2023 hostit město Liberec.

Návštěvníky čekají stovky filmů, výjimečné seznámení s japonskou animovanou tvorbou, a také nová znělka. Na představení natáčel redaktor Tomáš Mařas, poslechněte si reportáž.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.