ANIFILM 2022: Natoč si svůj animák v libereckém zámku

13. květen 2022

V Liberci pokračuje Mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm. Ten nabízí nejen promítání animovaných filmů a třeba i setkání s tvůrci nebo školu animace pro děti.

Liberec žije Mezinárodním festivalem animovaného filmu AniFilm. Zájemci tam můžou navštívit nejen projekce snímků, ale také třeba animační dílny. Přímo v libereckém zámku se návštěvníci můžou seznámit se základními animačními technikami pod dohledem zkušených tvůrců a vytvořit si i vlastní krátkometrážní snímek.

„My všechny (snímky) pak odevzdáme Anifilmu a oni z toho dělají pásmo, které se promítá, bude se i zvučit. Každý účastník dostane ten svůj film také emailem,“ popsala vedoucí dílem Anna Mastníková.

Jak se dětem daří, točit vlastní filmy? Jaké různé techniky animovaného filmu si na Anifilmu můžou vyzkoušet? V libereckém zámku natáčel redaktor Tomáš Mařas. Poslechněte si reportáž.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.