ZUŠ v Žandově slaví 30. „narozeniny“. Na koncertě vymění Mozarta za Michala Davida

13. květen 2019

Ve znamení oslav se ponese letošní rok na Základní umělecké škole v Žandově na Českolipsku. Slaví totiž 30. výročí od založení a jednou z velkých letošních akcí bude happening ZUŠ Open.

ZUŠ v Liberci nevychovává jen děti, ale i rodiče. „Snažíme se je zapojit do života školy,“ říká ředitel

Žákyně hudebního oboru ZUŠ Liberec. Zobáček ve Varšavě 23. 4. 2019

Na přelomu května a června se uskuteční třetí ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Jednou ze škol, která se projektu v Libereckém kraji účastní, je Základní umělecká škola v Liberci.

Na přelomu května a června proběhne 3. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Jednou ze škol, která se projektu v Libereckém kraji účastní, je Základní umělecká škola v Žandově.

Že žandovskou uměleckou školu čeká rok plný oslav, potvrzuje ředitelka Alena Losová: „Samozřejmě, jsme mladá škola, a proto to budou oslavy jen ty nejveselejší.“ Na ZUŠ Open chystají v Žandově bohatý program. „Chceme sem dostat další a další zpěváčky, a tak jsme pro ty, kteří do základní umělecké školy nechodí, připravili soutěž Žandovský hlásek.“ ZUŠ Žandov připravuje i slavnostní koncert, ten ale bude letos jiný než obvykle. „Koncert populární hudby aneb Hop a je tu pop. Vyměníme Mozarta třeba za Michala Davida,“ komentuje ředitelka.

Žáci si můžou vybrat z hudebního, výtvarného a tanečního oboru. Výjimečná je Základní umělecká škola v Žandově třeba i tím, že se tam nevzdělávají jen děti. „Máme seniorskou akademii umění a kultury – máme tanečnice, výtvarnice a pár hudebníků,“ vysvětluje Alena Losová.

Nahrávání CD – Vánoční zpěvy 2018
autoři: Jaroslav Hoření , Jaroslava Mannová

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...