ZUŠ v Liberci nevychovává jen děti, ale i rodiče. „Snažíme se je zapojit do života školy,“ říká ředitel

10. květen 2019

Na přelomu května a června se uskuteční třetí ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Jednou ze škol, která se projektu v Libereckém kraji účastní, je Základní umělecká škola v Liberci.

Jak zjistil redaktor Jaroslav Hoření, diář ředitele ZUŠ Liberec Tomáše Kolafy je nabitý. „Musím říct, že speciálně květem a červen patří mezi vrcholy naší práce, mám pocit, že někdy nejsme školou, ale agenturou,“ říká Kolafa, který je velmi často na cestách. Proč? „Vycházíme z filozofie, že když už se dítě něco naučí, tak proč to má hrát jen ve třídě. Ať předvede, co umí. Když děti reprezentují školu na různých akcích, jsme moc rádi:“ Podle Tomáše Kolafy je vrcholem úspěchu, když žák reprezentuje libereckou školu až v zahraničí.

Základní umělecká škola v Liberci je zajímavá i tím, že nevychovává jen své žáky. „Do života se snažíme zapojit taky rodiče,“ přiznává Kolafa a dál vysvětluje: „Je to dáno možná i tím, že někteří rodiče přiběhnou z práce, mají toho až nad hlavu a najednou se na koncertě nedokážou zklidnit a zapomenout na své starosti.“

Happeningu ZUŠ Open se zúčastní i liberecká umělecká škola. „Jednatřicátého května v pátek bude před školou happening od 13 do 17 hodin, kde se představí všechny ansámbly, soubory i děvčata z tanečního oboru,“ popisuje Kolafa a doplňuje: „Od šesti hodin v kulturním domě bude koncert dechových orchestrů, představí se ten náš a jako host vystoupí dechový orchestr z Holandska.“

autoři: Jaroslav Hoření , Jaroslava Mannová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka