Živě od vás: Harrachovský hotel Orea Resort Sklář

Bohatá sněhová nadílka je velkou nadějí nejen pro provozovatele zimních středisek, ale také pro hoteliéry. Byli jsme se podívat, jak se na zimu těší v Harrachově.

Ještě před pár lety bývaly už začátkem listopadu vánoční a silvestrovské pobyty v horských střediscích Libereckého kraje ve většině případů obsazené.

Jak jsou na tom v současné době horské hotely, nakolik se na jejich cenách za pobyt podepisují vysoké ceny za energie, jak se jim daří získávat zkušené zaměstnance a jaké jsou nejčastější požadavky hostů?

Poslechněte si záznam přímého přenosu u hotelu Orea Resort Sklář v Harrachově. Moderátor Pavel Kudrna se ptal ředitele hotelu Ing. Mariana Nováka.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.