Ze Semil do Železného Brodu po Riegrově stezce

Mezi nejnavštěvovanější stezky v Libereckém kraji patří Riegrova stezka ze Semil do Železného Brodu. Právě tam se za hukotu rozvodněné Jizery vydali cestovatelé Marek Řeháček a Jaroslav Hoření.

Putování Libereckým krajem vás zavedou do údolí Jizery na Riegrovu stezku. Nejprve se pánové Marek Řeháček a Jaroslav Hoření projdou galerií. Další zastávkou je jez, tedy začátek tunelu přivádějícího vodu pro elektrárnu v Podspálově. Na cestě na vyhlídky se dozvíme i to, proč stezka nese jméno Františka Ladislava Riegra a podíváme se také do Podspálova k stoleté vodní elektrárně vystavěné ve stylu art deco.

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.