Vyzkoušeli jsme: Sklářská Poruba je ideální místo na krátkou dovolenou i na výlet

28. srpen 2023 11:48

Horské středisko hned za českými hranicemi v Polsku, to je Sklářská Poruba. Vlaky tam jezdí přímo z Liberce, a tak je to ideální místo na výlet i na rychlou dovolenou. Na vlastní kůži to vyzkoušel redaktor Patrik Fišer.

Vodopád Szklarki nedaleko Sklářské Poruby v Polsku

„Jsou tu dva vodopády, lanovkou se dá vyjet na nejvyšší místní vrchol Szrenica, po hřebenu potom můžete dojít na Sněžné jámy. Turisté tady najdou i muzea a galerie nebo atrakce pro děti, oblíbený je místní dinopark,“ vypočítala paní v tamním turistickém infocentru, co všechno se dá ve Sklářské Porubě navštívit.

„Čechů sem jezdí hodně, jsme na ně připravení. Máme tu česky psané různé mapy a brožury,“ dodala. Jizerské hory na jedné straně a Krkonoše na druhé jsou pro turisty velkým lákadlem.

Jak turistické cíle vypadají? A jaké jsou v Polsku ceny? Poslechněte si reportáž Patrika Fišer, který ve Sklářské Porubě strávil celý víkend.

autor: Patrik Fišer
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.