Vyšetřovatelé uzavírají případ úplatků v autoškolách na Jablonecku

12. červen 2023 15:16

Jak napsal web Seznam Zprávy, většina aktérů případu se dohodla se státní zástupkyní na výši trestu. V souvislosti s případem zadržela v květnu 2022 policie pět lidí. Podle důkazů, které mají vyšetřovatelé k dispozici, více než 50 řidičů nezískalo řidičský průkaz legálním způsobem.

Čtěte také

Kamery a odposlechy zadokumentovaly, jak za zhruba 50 zájemců o řidičský průkaz vyplňovali závěrečné testy zkušební komisaři. Budoucí řidiči podle vyšetřování policie nemuseli absolvovat ani předepsaných 14 dvouhodinových jízd. Za to uchazeči zaplatili autoškole kolem 20 000 tisíc korun.

Na závěr vyšetřování čekají také úřady. S odebíráním nelegálně získaných řidičských průkazů můžou začít, až bude případ pravomocně uzavřen.

„Potvrzuji, že v trestní věci autoškoly v okrese Jablonec nad Nisou státní zástupkyně uzavřela se třemi obviněnými dohodu o vině a trestu," potvrdila serveru ukončené vyšetřování jablonecká okresní státní zástupkyně Lenka Šeberková.

S dalším obviněným je podle ní dohoda předjednána a uzavře se v nejkratší možné době, jakmile to dovolí zdravotní stav jeho nemocné advokátky. U posledního obviněného čeká státní zástupkyně, zda bude s návrhem trestu souhlasit.

Provozovatel autoškoly se k návrhu o dohodě a trestu nechtěl pro Seznam Zprávy vyjadřovat. „Do doby, než o ní rozhodne soud, to nebudu komentovat," řekl.

Všechny dohody musí schválit ještě jablonecký okresní soud. Jeho mluvčí Jaroslav Kneř uvedl, že návrhy na schválení dohody o vině a trestu se nyní připravují a soud je tedy ještě nedostal.

autor: Ludmila Jiroutová | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související