VIDEO: Extrémní otužilci si dávají ledovou koupel v Harcovské přehradě

24. leden 2019

Otužování je zdravé, to dnes asi nikdo nezpochybní. Ale co extrémní otužování? Třeba v těchto mrazivých dnech na liberecké přehradě? Nejotrlejší otužilé muže v Liberci neodradí ani ledová krusta na hladině přehrady.

VIDEO: Extrémní otužilec z Jablonce odhází kry a hurá do vody

Ledový muž Petr Vobořil z Jablonce nedá na otužování v přehradě dopustit. Prý ho teď díky ranním ledovým koupelím netrápí ani nachlazení, ani bolesti zad

Ani arktická zima a ledové kry neodradí jabloneckého otužilce Petra Vobořila od každodenního rituálu ranní koupele v jablonecké přehradě. V mínusových teplotách si vyseká otvor do vody a jde na koupačku.

Otužování– trénink pro hlasivky?

„Velká část otužování je o vnitřním zklidnění a takové trochu meditaci,“ tvrdí otužilec Michal Fiala. Jeho otužilecký „kolega“ Jiří Bartoš Šturz je členem operního sboru Divadla F. X. Šaldy a o otužování hrdě prohlašuje, že je součástí jeho hlasového tréninku.

„Je to úžasný, můžeme to každému jen doporučit,“ říká po ledové koupeli v Harcovské přehradě Jiří Bartoš Šturz.

autoři: David Hamr , Jaroslava Mannová

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.