VIDEO: Extrémní otužilci si dávají ledovou koupel v Harcovské přehradě

24. leden 2019

Otužování je zdravé, to dnes asi nikdo nezpochybní. Ale co extrémní otužování? Třeba v těchto mrazivých dnech na liberecké přehradě? Nejotrlejší otužilé muže v Liberci neodradí ani ledová krusta na hladině přehrady.

VIDEO: Extrémní otužilec z Jablonce odhází kry a hurá do vody

Ledový muž Petr Vobořil z Jablonce nedá na otužování v přehradě dopustit. Prý ho teď díky ranním ledovým koupelím netrápí ani nachlazení, ani bolesti zad

Ani arktická zima a ledové kry neodradí jabloneckého otužilce Petra Vobořila od každodenního rituálu ranní koupele v jablonecké přehradě. V mínusových teplotách si vyseká otvor do vody a jde na koupačku.

Otužování– trénink pro hlasivky?

„Velká část otužování je o vnitřním zklidnění a takové trochu meditaci,“ tvrdí otužilec Michal Fiala. Jeho otužilecký „kolega“ Jiří Bartoš Šturz je členem operního sboru Divadla F. X. Šaldy a o otužování hrdě prohlašuje, že je součástí jeho hlasového tréninku.

„Je to úžasný, můžeme to každému jen doporučit,“ říká po ledové koupeli v Harcovské přehradě Jiří Bartoš Šturz.

autoři: David Hamr , Jaroslava Mannová

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.