V mimoňském Muzeu životního stylu našich babiček se na exponáty sahat smí, říká jeho majitelka

Město Mimoň má v pořadí už třetí muzeum. Je soukromé a jeho majitelka posílá celý výtěžek ze vstupného do útulku pro opuštěné kočky. Expozice domácího muzea ale se zvířaty nic společného nemá. Co tam návštěvníky čeká?

Historický nábytek, oděvy, šperky, ale i módní časopisy a knihy. To všechno navozuje útulnou atmosféru nového domácího muzea v Mimoni, kterému se tam důvěrně říká „Babimuzeum“. Ve dvou pokojích domu z dvacátých let minulého století v Sokolské ulici ho vybudovala Kamila Dvořáková. Ukazuje v něm, jak žili naši prarodiče.

Malé domácí muzeum životního stylu našich babiček navštívila i redaktorka Lucie Fürstová, poslechněte si to. Dozvíte se také, jak muzeum sbírá exponáty.

Muzeum životního stylu našich babiček v Mimoni má otevřeno každé pondělí (kromě svátků) od 13 do 16 hodin. 

autoři: Lucie Fürstová , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.