V Libereckém kraji #kulturaprezije: Jedeme dál!

To nej z #kulturaprezije Vol. 3: Nejen procházka Severočeským muzeem v doprovodu tónů klasické hudby

19. březen 2021

Výběr z koncertu Umění mezi uměním z nově zrekonstruovaného Severočeského muzea v Liberci a koncertu Big’O’Band Marka Ottla Možná přijde i… můžete sledovat od soboty 20. března od 20 hodin.

Projekt #kulturaprezije vás provází již od listopadu 2020. Jeho cílem bylo a je udržet kulturní dění za každou cenu a posílat energii do vašich domovů přes všechny překážky a omezení. Teď to členové spolku Kultura nemůžou dělat živě, ani na dálku, ale za uplynulé čtyři měsíce nasbírali tolik živé energie, kolik jen šlo. Ze záznamu vám ji posílají již třetí víkend. A co vás čeká tentokrát? Velmi výjimečné hudební spojení.

Projdete se online Severočeským muzeem a zároveň budete moci slyšet známé tóny od ještě známějších autorů, jako jsou například Antonín Dvořák, Josef Mysliveček, Wolfgang Amadeus Mozart či Ludwig van Beethoven. Pozvání k výjimečnému koncertu přijali uskupení Prague BRASStet, komorní soubor Regnis, JV Collegium, sólisté baletu Divadla F. X. Šaldy Alexej Yurakov a Maria Gornalova, klavírista Divadla F. X. Šaldy Maxim Biriucov, sólista opery Divadla F. X. Šaldy Josef Kovačič a trumpetista Zdeněk Lorenz. Tuto společnost doplní výjimeční hosté večera Možná přijde i…, kdy Big’O’Band Marka Ottla doprovázel velké talenty nejen našeho kraje.

Práce v kultuře je jako každá jiná. Aby mohly vznikat další podobné projekty, živé přenosy koncertů, nebo divadelních představení, je potřeba zajistit spousta věcí, které zajišťuje technický tým spolku Kultura. Můžete ho podpořit na transparentním účtu 115-3105420267/0100 nebo na portále donio.cz.

Český rozhlas Liberec je mediální partnerem projektu #kulturaprezije.

autor: reČRoL | zdroj: Spolek Kultura
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.