V Liberci se bude natáčet seriál, hraje v něm i MacLachlan z Twin Peaks

23. březen 2019

Dánský seriál z doby II. světové války o korunní princezně Märthy, která utíká napříč Evropou před nacisty, se bude natáčet v příštím týdnu v Liberci.

Jednu z hlavních rolí ztvární americký herec Kyle MacLachlan. „Televizní diváci ho mohou znát se seriálů Městečko Twin Peaks, Zoufalé manželky nebo Sex ve městě,“ řekla mluvčí radnice Jana Kodymová.

Natáčení omezí parkování v horním centru, na náměstí Dr. E. Beneše. „Od 26. do 29. března nebude možné zaparkovat před budovou divadla F. X. Šaldy a před budovou hlavní pošty,“ uvedla Kodymová. Dánský filmový štáb využije pro natáčení seriálu Atlantic Crossing kromě náměstí také historickou budovu radnice, hlavní vlakové nádraží, železniční stanici Horní Růžodol a Liebiegův palác.

Liberec se v posledních letech stal oblíbenou destinací pro filmaře. Výrazný podíl na tom má filmová kancelář města, která funguje od roku 2015. Filmařům pomáhá hlavně s výběrem vhodných lokací či v koordinaci natáčení. Od doby svého vzniku se podílela na bezmála 30 projektech. Největší finanční přínos pro město mělo natáčení filmu Spider-Man: Daleko od domova. Podle odhadu radnice filmaři ve městě utratili zhruba 30 milionů korun za pronájem míst, za služby, ubytování a komparz.

Statisty pro natáčení hledají i dánští filmaři. „Chybějí hladce oholení muži s výškou do 180 centimetrů, bez náušnic a viditelného tetování. Ženy štíhlé postavy, s nebarvenými vlasy, alespoň po ramena, popřípadě s přirozeně barvenými vlasy. I ženy musí být bez viditelného tetování a piercingu,“ řekla mluvčí radnice.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související