Úterní Noční linka: Čtyřlístek a další české komiksy

20. únor 2024

I za cenu toho, že dnešní Noční linka osloví jen některé věkové kategorie, budou ty dvě hodiny na rozhraní končícího a začínajícího dne vyhrazeny příběhům. Zejména příběhům kresleným!

Před 80 lety se totiž narodil ilustrátor Jaroslav Němeček, autor komiksu Čtyřlístek. Kdy jindy si tedy připomenout doby, kdy jsme jako malí hltali nejen příběhy Fifinky, Pindi, Myšpulína a Bobíka, ale i komiksy s příhodami Rychlých šípů, novinové stripy s Ferdou Mravencem či dobrodružství Lipse Tulliana kreslíře Káji Saudka nebo příhody Seka a Zuly.

Na vaše příběhy, třeba o tom, jak jste na sběratelských burzách měnili drahocennosti za ohmataný komiks, který vám chyběl do série, čeká dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem. Volejte 731 800 900, k písemnému kontaktu se studiem využijte e-mail linka@rozhlas.cz nebo webový formulář níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.