U Pivrnce na pivu: Pěšky z Čech do Španělska

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hosty Petra Urbana byli Lukáš Hanuš (vlevo) a jeho žena Lucie

Čerství novomanželé Lucie a Lukáš Hanušovi se velmi krátce po svatbě rozhodli pro dlouhou cestu. Ne, nemyslíme tu pomyslnou společnou cestu životem... Vyprávěli o tom Petru Urbanovi.

Co taková cesta do Santiago de Compostela vlastně obnáší? Jaké zážitky si z ní novomanželé Hanušovi odnesli? Co je dobré vědět, chcete-li se na takovou výpravu vydat? Poslechněte si záznam rozhovoru.

Poznámka: Protože nedlouho po natočení rozhovoru zasáhla vlna nákazy nemocí covid-19, plánovaný křest knihy se neuskutečnil.

Svatojakubská cesta nebo Cesta svatého Jakuba (španělsky Camino de Santiago) je název historické sítě dvanácti poutních cest, které vedou ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela ve španělské Galicii. Trasy jsou značené moderním turistickým značením a většinou procházejí historickými poutními směry.

Zdroj: Wikipedie

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.