Tomáš Malínský: Cesta z fotbalového hřiště ke kadeřnickému křeslu
Pro fanoušky prvoligového fotbalu je jméno Tomáše Malínského dostatečně známé. Bývalý fotbalista Liberce, Slávie nebo Jablonce se sice po vážném úrazu na trávník vrátil, ale zároveň se začal věnovat zcela odlišné profesi. Najít ho můžeme v kadeřnictví v centru Liberce s nůžkami v ruce. O své cestě za fotbalem a prvních dojmech v roli barbera a kadeřníka vyprávěl v našem vysílání.
Tomáš Malínský působil ve fotbalových klubech Slovanu Liberec, Slavie Praha, FK Jablonec a v české reprezentaci. Ve Slovanu Liberec působila také jako trenér v kategorii U16.
Už se mi stalo i to, že přišla paní a bavili jsme se jenom o fotbale. Bylo to příjemné, poslechnout si ženský názor...
Tomáš Malínský, fotbalista a kadeřník
„Jako asi spousta fotbalistů jsem začínal ve čtyřech, pěti letech, to je myslím ideální věk. Začínal jsem v Pardubickém kraji, v malé vesnici Radčice u Skutče, hrával jsem za Skuteč a další t moje kroky vedly přes Chrudim, Hradec, Liberec, chvíli jsem se ocitl i ve Slávii, Mladé Boleslavi a na závěr bylo příjemné angažmá v Jablonci, na které rád vzpomínám,“ popisuje své sportovní začátky.
Vzpomíná také na situace, které pro hráče nejsou většinou příjemné, tedy například, když se týmu příliš nedaří a hráč je o přestávce dotázán televizním, rozhlasovým, či jiným redaktorem na názor o právě probíhajícím zápase.
„Mně se na to odpovídalo snadno, protože já jsem tyhle ty situace měl rád,“ překvapuje Tomáš Malínský. „Nikdy jsem ani nešel daleko pro nějaký ostřejší výraz a snažil jsem se v těch rozhovorech nějakým stylem na sebe upoutat pozornost, aby ten rozhovor byl zajímavý, aby ten člověk u obrazovky z toho taky něco měl,“ dodává s úsměvem hráč, který se po zranění kolene k fotbalu vrátil do týmu Přepeří.
A také se z něj stal kadeřník. „Když je fotbalista nějakým stylem dobrý, nejlepší, tak vlastně tvoří značku a co si obleče, nebo jak se ostříhá, tak jeho fanoušci se ho snaží kopírovat,“ vysvětluje, proč se z některých špičkových hráčů stávají i módní ikony.
Aby se mohl postavit za kadeřnické křeslo, musel projít rekvalifikačním kurzem a kadeřnické profesi se věnuje už téměř 2 roky. K návštěvě kadeřnictví patří také rozhovory, které se v případě Tomáše Malínského velmi často stočí k fotbalu. „Nejvíc se samozřejmě fotbal probírá s muži,“ potvrzuje. „Ale už se mi stalo i to, že přišla paní a bavili jsme se jenom o fotbale. Bylo to příjemné, poslechnout si ženský názor,“ dodává s úsměvem.
Je pro fotbalistu důležité rodinné zázemí? Jak moc se na hřišti fauluje a jak často „filmuje“? Jak je Tomáš Malínský spokojený s dosavadním průběhem nového ročníku fotbalové ligy? Chodí se k němu nechat stříhat víc ženy, nebo muži? A poznávají v něm zákazníci ligového fotbalistu? Poslechněte si záznam rozhovoru.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.