Tipy na víkend v Libereckém kraji

Na Ještěd vyjedou veteráni, na Grabštějně rozbalí své stánky řemeslníci a na Troskách budou slavit polovinu prázdnin. To jsou tipy akcí na první srpnový víkend v Libereckém kraji.

Výjezd veteránů na Ještěd

Dominanta Libereckého kraje Ještěd

Automobiloví veteráni se vydají na liberecký Ještěd v sobotu 1. srpna. První startuje v 11 hodin z Křižan. Pořadatelé připravili jedenáctikilometrovou jízdu s převýšením 650 metrů a s ostrými a náročnými zatáčkami. Nejde o závod do vrchu, ale o ukázkovou jízdu spolehlivosti. Kapacita startujících vozidel je letos omezena na 50 aut.

První výjezd automobilem na Ještěd absolvoval liberecký textilní průmyslník a nadšený motorista baron Theodor von Liebieg v roce 1902, kdy na vrchol hory vedla jen turistická stezka. Sto let po této jízdě se začaly pořádat vzpomínkové jízdy historických automobilů na vrchol Ještědu.

Řemeslný jarmark

Kejklíři pobaví na Grabštejně

Inspirovaný gotikou je Řemeslný jarmark, který se koná o víkendu 1. a 2. srpna na státním hradě Grabštejn, a to od 9 do 17 hodin. Návštěvníky pobaví hudebníci, tanečníci, šermíři i kejklíř a kat, stánkaři a řemeslníci. Průvodci a průvodkyně hradem si obléknou historické kostýmy. První prohlídka vychází v 9:15, další každou čtvrthodinu. Rezervace na prohlídky pouze pro skupiny nad 15 osob.

Hrad Trosky: Slavíme polovinu prázdnin

Hrad Trosky v Českém ráji

Po oba víkendové dny 1. a 2. srpna od 10 do 17 hodin návštěvníky hradu Trosky pobaví Kočovné divadlo KK klasickými pohádkami pro děti. K tanci zahraje kapela Góthien své středověké písně. Jako doprovod budou akci provázet kejklířské workshopy v podání skupiny Ožehavá záležitost.

Spustit audio
autoři: Redakce ČRo Liberec , Lucie Fürstová | zdroj: Redakce ČRo Liberec

Odebírat podcast

Související