Tipy na víkend v Libereckém kraji

1. říjen 2020

Na procházky v rámci Dne architektury, uklízet Liberec, zdarma do ZOO nebo do České Lípy na kroužkování ptáků? Stačí si jen vybrat.

V sobotu i v neděli můžete navštívit několik míst v našem kraji v rámci Dne architektury a poznat je trochu jinak. Podrobnosti a program najdete zde.

Pátek

Sklářská škola v Kamenickém Šenově prošla rekonstrukcí v rámci krajského projektu takzvaných Center odborného vzdělávání

V pátek 2. října můžete po celý den navštívit Střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově. Součástí dne otevřených dveří jsou hudební vystoupení, ukázky řemesla i prohlídky zázemí školy. Hlavní program začne v patnáct hodin a prakticky celý se odehraje venku. Návštěvníci musí mít v areálu školy nasazené roušky a dodržovat rozestupy. V atriu nové budovy bude pouze závěrečný koncert Lenky Morávkové, která zahraje na skleněný hudební nástroj. Pro posluchače budou připravená místa k sezení. Akce potrvá do 22 hodin.

Byli jste už někdy na zámku po setmění? Navštivte v pátek 2. října noční komentovanou prohlídku Zámku Svijany s archeologem Mgr. Petrem Brestovanským. Komentovaná prohlídka trvá přibližně 2 hodiny a těšit se můžete na netradiční zážitek. Začíná ve 20 hodin.

Sobota

Dobrovolnická skupina Trash Hero v sobotu 3. října uklízí Liberec. Lesní stezku a její okolí od Nového parku ve Vratislavicích až směrem k psímu hřišti na sídlišti Broumovská chtějí dobrovolníci zbavit odpadků, přidat se k nim může každý. Sraz je v ulici Pod Rušičkou v 10 hodin.

Zoologická zahrada Liberec připravila na sobotu 3. října, na kdy připadá Mezinárodní svět zvířat, komentované prohlídky pro veřejnost, na kterých se dozvíte zajímavosti o zvířatech. Prohlídky začínají v 10:30, 11:15, 12:00, 12:45, 13:30 a 14:15 hodin a jsou zdarma.

Dům dětí a mládeže Liberec – Větrník Vás zve v sobotu 3. října na další ročník tradiční oblíbené turistické akce pro rodiče i děti Velká a malá ťapka 2020. Startují mezi 9:00 a 11:30 v parku před Domem dětí a mládeže Větrník v Lidových sadech, tratě jsou dlouhé 3 a 5 km.

Neděle

V neděli 4. 10. zveme všechny milovníky přírody na Světový festival ptactva, který pořádá Ekoporadna ORSEJ při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Uvidíte ukázky odchytu ptáků, kroužkování, určování druhů a evidenci. Sraz je před budovou Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě v 9:00 hodin. Organizátoři doporučují vhodné oblečení a obuv do terénu.

autoři: Redakce ČRo Liberec , Iveta Bláhová , Iveta Kalátová , Lucie Fürstová , jij | zdroj: Město Česká Lípa
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová