Tipy na víkend v Libereckém kraji

Na jazz do Frýdlantu, za traktory do Vesce nebo pozorovat hvězdy na Jizerce? Stačí si jen vybrat.

Od 15. do 22. srpna 2020 se ve Frýdlantu koná další ročník Letní jazzové dílny Karla Velebného. Její 37. narozeniny můžete oslavit i vy. Navnadíme vás slovy Jiřího Stivína: „Frýdlant je pokaždý kus pozitivně prožitýho času s mladejma i starejma i s inteligentama i s pakama a co bude existovat, bude oázou jazzové inspirace v duchu Karla Velebnýho. Kdo tam nebyl, neví co je líheň českýho jazzu a improvizace vůbec. Ať žije.“

Do Nového Boru můžete o víkendu přijet na tradiční Mariánskou pouť:

Mariánská pouť 2020 - program

Z června na víkend 15. a 16. srpna je letos přesunutý Liberecký jarmark. Program je opět připraven nejen na náměstí u radnice, ale také v přilehlé Kostelní ulici.

Muzeum Jizerských hor ve spolupráci s Klubem astronomů Liberecka - pobočkou České astronomické společnosti a Astronomickým ústavem AV ČR vás zve v sobotu 15. srpna od 11 hodin na tradiční Den a noc na Jizerce. Kromě přednášek, koncertu a pohádky pro děti můžete za jasného počasí pozorovat oblohu dalekohledy: Slunce od 11 hodin a noční oblohu od 20 hodin (Měsíc, planety Jupiter a Saturn, objekty hlubokého vesmíru).

V atriu Muzea Českého ráje v Turnově se sobotu 15. srpna od 9 do 17 hodin koná další řemeslný jarmark na podporu tradičních řemesel. Představí se keramici, výrobci dřevěné hračky, skláři, brašnář, kovář, dráteník, zastoupeno bude také tkalcovské řemeslo, výrobci textilního zboží (zástěry, ubrusy, kapsáře, hračky, oblečení, háčkované výrobky), řezbář nebo cukrářka.

V sobotu 15. srpna se od 11.00 hod. bude ve veseckém areálu v Liberci konat 1. ročník Traktoriády. Pořadatelé zvou všechny návštěvníky areálu a milovníky malých traktorů na podívanou, na své si přijdou i malí návštěvníci, pro které budou připraveny různé zábavné hry.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související