Tatínek cítil židovství jako stigma, já jsem toužil objevit to a předávat, říká nový liberecký rabín

David Maxa se narodil do rodiny operních pěvců Hynka Maxy a Jaroslavy Maxové v Bratislavě. Své dětství strávil v Praze a v současné době je rabínem židovské obce Liberce a Děčína. Byl hostem v Dopoledni pod Ještědem.

Rabín je člověk, který předává židovskou tradici z generace na generaci...
David Maxa, rabín

David Maxa při oslavě kabalat šabat

Poutavé vyprávění mladého rabína vás zavede za jeho židovskými předky, dozvíte se, co je posláním rabína, zda může být rabínem i žena, připomenete si židovské zvyky a svátky. Nechybí ani vzpomínky na tatínka, nebo na takzvanou „dohazovačku“, která mu vybrala ženu na celý život. A jak židé dodržují svátek šabat? Poslechněte si to, David Maxa přidal i anekdotu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...