Středeční Noční linka: Nezachráním celý svět, ale kdybych zachránil někoho nebo něco, má to smysl

25. září 2019

Také si to říkáte a nejen říkáte, ale i konáte? Komu jste pomohli? Zachránili život? Člověku, zvířeti? Pustili jste se do ochrany přírody, zvelebili nějaký kout? Udělali něco pro druhé a pomohli i dalším lidem?

Každý zachráněný lidský nebo zvířecí život má smysl a je obrovským dobrodiním. Jsou lidé,kteří nezištně a s láskou pomáhají, když vidí, že je potřeba. Naše chování a náš vztah k planetě a všemu živému vypovídá o naší vyspělosti.

I když jeden člověk nezachrání celý svět, může pomoci a přispět k tomu, aby se nám lépe žilo. A pokud každý jednotlivec udělá něco prospěšného a nebude myslet jen na své zájmy a potřeby, pak to má smysl.

Do čeho jste se pustili vy, v čem jste pomohli přírodě, lidem, němým tvorům? Na vaše příběhy se už teď těší moderátor Noční linky Karel Sladký. Příspěvek k tématu můžete už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?