Sobotní Noční linka: Motorkáři a motorkářky

1. říjen 2022

V první říjnový den před 60 lety se do tehdejšího Československa po 75 dnech vrátila výprava Ivana Milana Jedličky, Jiřího Brabence a Václava Potužníka, která na malých motocyklech dojela až k Rudému moři.

Možná že výročí téhle události je tím pravým okamžikem oslovit v Noční lince motorkáře a motorkářky a zeptat se jich třeba na to, jaká byla letošní sezóna.

Kam jste se během ní na dvou kolech dostali, co všechno jste zažili na nově objevených místech? A už jste sezónu ukončili a váš motorový oř už odpočívá v garáži?

O své vášní pro jednu stopu se v dnešních dvou hodinách Noční linky s Borkem Kapitančikem budou moct rozpovídat ženy a muži, pro které je motocykl synonymem svobody, cestování a poznávání. Telefon do studia je 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.