Sobotní Noční linka: Knihovny nás spojují i vzdělávají

28. září 2019

Jak funguje knihovna ve vaší vesnici, městě? Chodíte si půjčovat tituly, časopisy, brouzdáte tam na internetu? Nebo je pro vás knihovna spíš místem setkávání? Jak se změnily knihovny za posledních několik dekád? Jsou podle vás knihovny v dnešní době důležité? Mají lidé ještě zájem o papírové knihy? Využíváte meziknihovní výpůjční službu?

Přelom září a října patří v České republice knihovnám. Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje už potřiadvacáté Týden knihoven. Hlavním smyslem je připomenout význam knihoven, které jsou nejen místem, kde si můžeme půjčit zajímavý titul, ale také místem setkávání.

Knihovníci z vesnic i z měst navíc připravili na tyto dny nejrůznější akce od veřejného čtení, přes koncerty, společné tvoření po různé vzdělávací kurzy. I letos předá ministr kultury titul Knihovna roku, který udělí za dlouhodobé zásluhy o rozvoj knihovnictví a informačních služeb.

autor: Romana Lehmannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.