Sobotní Noční linka: Babička a já

5. listopad 2022

Babička je podle mateřské linie jednou z nejdůležitějších osob v životě svých vnoučat. Nezahrnuje je pouze láskou nebo sladkostmi, jejich vztah začíná už na genetické úrovni. Genetici tvrdí, že je prokázáno, že právě babička je skutečně nejdůležitější osobou v životě dítěte.

Jaká byla vaše babička? Bydlela blízko vás? Jak s vámi trávila čas? Jaké jídlo vám ráda a často vařila? Jak na svou babičkou vzpomínáte? Na jaký nejkrásnější zážitek s ní nejraději vzpomínáte? Byla přísná? Byla laskavá? A jaký byl dědeček? Jací jste vy jako prarodiče? Jste podobní? Máte svá vnoučata blízko? Jaké máte vztahy? Co s nimi nejraději podnikáte?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.