Pondělí: Tak na tohle nemám talent!

Nutil vás někdy někdo dělat něco, pro co nemáte nadání? Přiměly vás někdy okolnosti dělat něco, pro co nemáte předpoklady? Nebo jste se sami pustili do nějaké aktivity a pak si chtě-nechtě museli sebekriticky přiznat, že k tomu nemáte vlohy?

Někdy bývají málo soudní rodiče, když nutí své potomky třeba do sportovních aktivit, pro které nemají vlohy. A někdy si za to můžeme my sami, když se pouštíme do věcí, pro které nemáme ten správný cit. Ale budoucnost vše prověří a občas je třeba se podívat pravdě do očí a říci si, tak na ta tohle opravdu nemám buňky!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.