Pondělí: Kdy a kde jste dostali svůj první občanský průkaz?

Vzpomenete si ještě na tak důležitou událost, jako je předávání prvního občanského průkazu? Kde to bylo, kdo vám předával průkaz totožnosti a jak se vše odehrávalo?

Na vaše posluchačská přání společně zavzpomínáme právě na to, jaké to bylo, když nám předávali první občanský průkaz. Popovídáme o tom, co tehdy taková „občanka“ pro nás znamenala a jak jsme si tento už také vlastně určitý akt dospělosti vychutnávali. Připadali jste si důležití?

A vzpomenete si ještě, jak ty dávné průkazy vypadaly a co vše se do nich muselo zapisovat? A co znamenala třeba i za minulého režimu taková ztráta „občanky“? Tolik a mnohem více v naší Noční lince!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.